środa, 30 listopada 2011

Kostki do gry


Kiedyś przychodzi taki czas, gdy się bardzo nudzi człowiekowi i chciałby coś porobić ale nie bardzo wie co. Taki okres dopadł mnie już jakiś czas temu gdy mieszkałam na stancji. Zbliżał się kres mojego studiowania na Politechnice i tak mnie coś tchnęło by sobie w coś zagrać. Nie było tylko pomysłu na grę. Wymyśliłam więc chińczyka:) Należało zrobić pionki, planszę i kostki. Wbrew pozorom kostka była najłatwiejsza jak dla mnie. Planszę zrobił Tomek, skoro jest inżynierem to powinien się sprawdzić przy rysowaniu kilku kresek:) Ale po kolei. Plansza została wykonana z opakowania po pizzy (studentowi przyda się wszystko :D, a pionki to prosta siatka ostrosłupa o podstawie trójkąta równoramiennego. Kostki sprawiły mi najwięcej przyjemności przy tworzeniu gry. Na przygotowanych kwadracikach wyszyłam odpowiednią ilość oczek. Następnie zszyłam te kwadraciki taką samą techniką jaką zszywa się biscornou. Przy tworzeniu kostek jest jedna ważna zasada: suma oczek na przeciwległych ściankach musi równać się 7. Tak oto prezentują się moje kostki i cała gra:


Te kostki mają jedną przeważającą zaletę nad innymi: są ciche gdy się je rzuca :) Ponieważ jedna gra szybko się nudzi, postanowiliśmy z moim lubym zrobić kolejną grę. Tym razem padło na scrabble. Wujek Google powiedział nam wszystko co trzeba było do wykonania literek i planszy. Tym razem większość zrobił Tomek, ja tylko pokolorowałam planszę:) Materiał użyty do stworzenia planszy oraz tabliczek z literkami to oczywiście tekturka z pudełka od pizzy :D


Jeśli chodzi o oznaczenia to jest tak:
# ciemno czerwony - potrójna premia słowna
# jasno czerwony (róż) - podwójna premia słowna
# ciemno niebieski - potrójna premia literowa
# jasno niebieski - podwójna premia literowa

 Raz się wygrywało, raz przegrywało ale najważniejsza była dobra zabawa i czas spędzony razem:)

4 komentarze:

 1. Dobry pomysł, właściwie wszystko można zrobić samemu trzeba tylko trochę wyobraźni :)
  I jeszcze jedno, ustaw proszę wyświetlanie postów w większej ilości na stronie. Ciężka się ogląda jak wyświetla się tylko jeden.

  OdpowiedzUsuń
 2. Kostki super!!!!!A i gra fajnie wykonana:)Pozdrawiam serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziękuję za pochwały:) Coś porobiłam w ustawieniach i teraz powinno się wyświetlać więcej postów na stronie ale jak coś to proszę jeszcze o kontakt:) ja mam ustawioną opcję w operze, dzięki której działa to samoczynnie i nie jestem w stanie teraz zweryfikować czy dobrze ustawiłam. Pozdrawiam serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń