poniedziałek, 27 lutego 2012

"COTTON - ART" - weekendowe warsztaty artystyczne


Dział Oświaty Centralnego Muzeum Włókiennictwa zaprasza na spotkania ze "sztuką włókna" i cykl warsztatów artystycznych dla dorosłych i młodzieży szkół średnich.

http://www.muzeumwlokiennictwa.pl/

W najstarszej i najdłużej działającej w Łodzi fabryce wyrobów bawełnianych, trzecich co do wielkości zakładach bawełnianych przed I wojną światową, a po II wojnie światowej należących do najstarszych przedsiębiorstw w branży bawełnianej w Polsce będziemy mogli poznać technikę aplikacji, filcu, haftu, malowania i drukowania tkanin.

Uczestnicy będą mogli podjąć samodzielne próby tworzenia małych form kompozycji przestrzennych z tradycyjnych surowców włókienniczych i niekonwencjonalnych materiałów oraz poznać podstawowe sploty tkackie i dziewiarskie, jak i również wykonać „miękką biżuterię” bądź drobne przedmioty dekoracyjne. Wszystkie realizacje stają się własnością uczestników naszych warsztatów artystycznych.

Celem warsztatów jest poszerzenie ogólnych wiadomości o sztukach pięknych oraz rozwijanie własnych pasji i zainteresowań wynikających z obcowania z tkaniną unikatową. Są one także okazją do wzajemnej integracji i formą przyjemnego spędzenia wolnego czasu.

Zajęcia rozpoczynają się w marcu, prowadzone przez artystę plastyka – Danutę Lorent-Więckowską, realizatorkę warsztatów plastycznych.

Koszt: 10 zł od osoby, liczba miejsc jest ograniczona, konieczna wcześniejsza rezerwacja.
tel.: (42) 684 61 15
e-mail: dzial.oswiaty@muzeumwlokiennictwa.pl
Oprowadzanie po wystawie z pracownikiem Działu Oświaty w jedną niedzielę każdego miesiąca w godz. 12.00 – 14.00 w terminach: 4 marzec, 29 kwiecień, 26 maj, 24 czerwiec


„COTTON-ART”, marzec 2012
4 marzec 2012
„Wątek kobiecy”

Uczestnicy marcowych warsztatów na kolorowym tle tkaniny bawełnianej stworzą kompozycję z różnorodnych tkanin, filcu, pasmanterii i dodatków krawieckich, stosując technikę aplikacji.


„COTTON-ART”, kwiecień 2012
29 kwiecień 2012
„W kuchni Ludwika”

Uczestnicy kwietniowych warsztatów poznają technikę druku szablonowego, wykonując projekt tkaniny dekoracyjnej na tkaninie bawełnianej bądź zakupionych bawełnianych torbach w cenie 2,50 zł.


„COTTON-ART”, maj 2012
26 maj 2012
„Linia klasyczna”

W maju zrealizujemy miniatury tkackie w tradycyjnym przeplocie osnowy i wątku z włókien naturalnych i sztucznych.


„COTTON-ART”, czerwiec 2012
24 czerwiec 2012
„Przestrzeń XXI wieku”

W nurcie tkaniny nowatorskiej stworzymy małe formy kompozycji przestrzennej, stosując techniki skręcania, wiązania i plecenia.

Informacja pochodzi ze strony Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi:)

5 komentarzy:

 1. szkoda, że mam tak daleko :)

  OdpowiedzUsuń
 2. też żałuję, że mieszkam daleko. Z pewnością bym się zapisała gdyby takie warsztaty były organizowane bliżej mnie:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajne i niedrogie, już coś takiego kiedyś prowadzili, ale dla mnie też za daleko.

  OdpowiedzUsuń
 4. Oj, zazdroszczę, szkoda, że tak daleko mieszkam, bo popędziłabym na takie warsztary! Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 5. Szkoda, że mam daleko. Fajne takie warsztaty

  OdpowiedzUsuń