piątek, 4 lipca 2014

Razem przeciw białaczce


Kochani, co robicie 5 lipca? Tego dnia (sobota) w Media Markt w Gdańsku, przy ul. Grunwaldzkiej 309, odbędzie się akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku. Zaraz powiecie, że nie macie czasu, że daleko, że innym razem. Ale wspólnie z koleżankami z działu uważamy, że powinno się jak najwięcej czasu spędzić z tymi najbliższymi bo później już go nie będzie. Powiecie sobie "jeszcze tyle słów było do powiedzenia". Czasem może okazać się, że jest już za późno. 

Akcja prowadzona jest wspólnie z fundacją DKMS, która walczy o życie i zdrowie osób chorych na białaczkę. Dzięki naszemu wolontariatowi chcemy wspomóc fundację w poszukiwaniu potencjalnych, niespokrewnionych dawców i właśnie dlatego postanowiłyśmy zorganizować Dzień Dawcy Szpiku w naszym markecie. Żeby każdy miał tego czasu jak najwięcej dla siebie i innych. Żeby każdy kto potrzebuje mógł wygrać z chorobą.

Rejestracja odbywać się będzie na pierwszym piętrze CH Oliwa, tuż przy wejściu do Media Markt w godzinach pomiędzy 11:00 a 17:00. Sam proces rejestracji polega na wypełnieniu ankiety osobowej oraz pobraniu DNA poprzez wymaz z wewnętrznej strony policzka przy pomocy higienicznych pałeczek. Każdy oczywiście dostaje własny zestaw. Zajmuje to tylko kilka minut;)

Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby pełnoletnie, na miejscu udzielimy wszelkich informacji odnośnie rejestracji, przebiegu samego przeszczepu i pomożemy rozwiać wszelkie wątpliwości. Przyjdźcie więc do marketu 5 lipca i podzielcie się cząstką siebie. Wystarczy tylko wymaz w policzka. Bądźmy częścią wspólnej układanki:)

1 komentarz:

  1. Ja napiszę inaczej: nie pojawię się, bo już jestem zarejestrowana w DKMS.;) Ale akcję popieram z wszystkich sił.:)

    OdpowiedzUsuń