wtorek, 4 września 2012

"Z nici Ariadny" - wystawa pokonkursowa


Z wyprawy do Łodzi chciałam Wam jeszcze pokazać wystawę pokonkursową "Z nici Ariadny". Prac było bardzo dużo, tematyka oraz metoda wykonania różnorodne. Spacerowałam po wielkiej sali, na której były wyeksponowane piękne prace. W gablotkach biżuteria z frywolitki oraz maskotki, aniołki i inne piękne drobiazgi wykonane szydełkiem. Nie zabrakło także serwetek małych i dużych czy bieżników w tych technikach, jak również wyszytych haftem Richelieu. Nie mogło zabraknąć również krzyżyków. Wykonane haftem krzyżykowym obrazy były prześliczne. Kolorowe i czarno-białe, duże i malutkie, prostsze i wymagające nieco więcej pracy i czasu. Pojawił się również haft płaski, którym były wykonane niektóre prace, zarówno obrazki jak i serwetki.


Na blogu jest prezentowany tylko niewielki ułamek prac jakie były wystawione. Wszystkie zasługują na podziw i uznanie, a niektóre prace stanowiły dla mnie inspirację do dalszych tworów krzyżykowych. Podróż do Łodzi była męcząca przez dość niedogodne połączenia ode mnie, jednak specjalnie w drodze do Gdańska chciałam wstąpić do muzeum by obejrzeć tę wystawę i przyznam, że było warto:)

6 komentarzy:

 1. Rozumiem, że to jest wystawa czasowa? Zazdroszczę, też bym chciała ją zobaczyć. Pozdrawiam!:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak czasowa niestety. Chyba do 2go września można ją było zobaczyć ale już nie pamiętam dokładnie

   Usuń
 2. Och! Jak ja bym chciała tam być i podziwiać to wszystko!!!! Cuda!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękne prace i zazdroszczę Tobie, że mogłaś podziwiać je na żywo:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zazdroszczę możliwości oglądania inspirujących dzieł:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Wszystkie prace były śliczne, a pracownicy muzeum bardzo efektownie je wyeksponowali. Fakt faktem, że odbijające się światło z każdego kąta było trochę irytujące ale cieszę się, że choć kilka zdjęć wyszło na tyle aby je pokazać:)

  OdpowiedzUsuń